اخبار

مراقبت از سالمند

65_44001061

افسردگی در سالمندان و لزوم مراقبت و نگهداری از سالمند ، افسردگی در سالمندان جزئی از پیری و سالمندی نیست بلکه مانند بیماری قلبی و دیابت ممکن است

گاهی برخی سالمندان را مبتلا کند که در این صورت نیاز به نگهداری و مراقبت از سالمند وجود دارد به طور معمول از هر صد سالمند، پانزده نفر دچار افسردگی می شوند و باید تحت درمان قرار گیرند. و از این میان، آن دسته از سالمندانی که در خانه های سالمندان زندگی می کنند بیشتر گرفتار افسردگی می شوند. معمولا افرادی در سالمندی به افسردگی مبتلا می شوند که در سنین جوانی نیز به نوعی از این مشکل رنج می بردند اما اگر سالمندی در سنین جوانی مبتلا به افسردگی نبوده و این حالت در سنین بالا در او ایجاد شده است، باید به دنبال عوامل ایجاد کننده این مشکل در او بود.

ناراحتی و بی حوصلگی عادی روزمره با افسردگی کاملا متفاوت است ناراحتی و بی حوصلگی های عادی زمانی برطرف می شود که فرد وضعیتش را تغییر دهد یا خود را با انجام کارهای دیگر سرگرم کند اما افسردگی حالتی ثابت و ماندگار است و فرد نمی تواند با انجام کارهای دیگر تغییری در روحیه اش ایجاد کند. فرد افسرده به هیچ وجه حوصله ندارد خودش را با کارهای سرگرم کننده مشغول کند. زمانی که فردی افسرده می شود، باید تحت درمان قرار گیرد و دارو مصرف کند زیرا این وضعیت در صورتی که درمان نشود، بهبود نخواهد یافت. بسیاری از سالمندان افسردگی خود را پنهان می کنند زیرا می ترسند مبادا کسی به مشکل آنها پی ببرد و به خاطر فرهنگ جامعه برچسب «دیوانه» به آنها زده شود؛ در حالی که افسردگی یک بیماری کاملا عادی مانند دیگر بیماری ها است و باید درمان شود. در صورتی که افسردگی درمان نشود، ممکن است ماه ها یا حتی سال ها ادامه پیدا کند.

نشانه های افسردگی سالمندان :

۱) تمایلی به حضور در جمع ندارند و می خواهد تنها در خانه بماند.

۲) بیش از حد ساکت می شوند و در خود فرو می روند.

۳) تمایلی به غذا خوردن ندارند و کارهای روزانه و مورد علاقه خود را انجام نمی دهد

۴) داروهایشان را مصرف نمی کند.

نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل توسط مراقبین موسسه پرستاری فردوس بصورت شبانه روزی ، روزانه ، شبانه ، و یا بصورت مقطعی (مدت معین) انجام میپذیرد.

نوید گستران فردوس

مرکز نوید گستران فردوس با چشم انداز جذب رضایت حداکثری(کیفیت بالا وقیمت مناسب)وبا هدف ارائه خدمات درمانی ومراقبتی سالمندان ، کودک و سالمند درمنزل وبیمارستان به همراه ارائه تمام خدمات مراقبتی و نگهداری و…درمنزل افتخاراین را دارد که در خدمت هموطنان گرامی باشد.

تماس

فلکه دوم صادقیه،چهارراه سازمان آب،مجتمع اداری نور قائم،طبقه چهارم،واحد 30

ایمیل: info@parastariyeferdos.com

تلفن : 65_44001061

پیروزی : 33500189

ستارخان : 66557864

نوری : 09122857141

تلفکس : 44058479

نقشه