مراقب سالمند

نگهداری و مراقبت از سالمند به معنای انجام فعالیت ها و خدمات پزشکی برای سالمندان است. 

در هر دوره ای از زندگی انسان با چالش هایی روبرو می شود. در دوران سالمندی و پیری نیز افراد توانایی انجام بسیاری از کارها را ندارند و لازم است شخصی در کنار آن ها باشد و به نگهداری و مراقبت از آن ها بپردازد.

در بسیاری از خانواده ها، فرزندان هستند که از پدر و مادر سالمند خود مراقبت می کنند اما افرادی هستند که به دلیل شرایط شغلی و مشغله کاری قادر به انجام این کار نمی باشند و نسبت به این قضیه هم نمی توانند بی تفاوت باشند. به همین منظور با مراجعه به مراکز مختلف پرستاری از سالمند در منزل، به دنبال شخصی مطمئن، دلسوز، مهربان و از همه مهم تر کاربلد هستند تا آسیب روحی و جسمی به سالمند وارد نسازند.

نقش مراقب سالمند

پرستار سالمند باید همدم وهمدل سالمندان باشند. بسیاری از سالمند ممکن است همدم و یا بهتر بگوییم همسر خود را از دست داده باشند و همین موضوع به لحاظ روحی و روانی روی افراد تاثیرات منفی دارد برای همین نگهدار سالمند باید برای رفع غم و نگرانی سالمندان توانایی لازم را داشته باشد.

. از آنجایی که فرزندان ، خود دارای  زندگی شخصی هستند  و یا کاملا نمی توانند وقت خود را در اختیار سالمندانشان قرار دهند پس به افرادی نیاز دارند که علاوه بر اعتماد به آن ها ، سالمند خود را با خیال آسوده به دستشان بسپارند .در چنین شرایطی ما با توجه به ویژگی های شخصی سالمندانتان نیرو های فیلتر شده ی خود که آموزش های  لازمه را دیده اند ، معرفی می کنیم .

ویژگی‌های مراقب سالمند

از ویژگی های مراقب سالمند شامل موارد زیر می شود:

تغدیه

یکی از عوامل مهم در سلامتی جسمی سالمند، تغذیه اوست. پرستار سالمند در تلاش است غذاهای مفید و بدون ضرر برای آن ها درست کنند. با افزایش سن، بدن نیازمند یک سری رژیم های خاص غذایی می باشد. به عنوان مثال باید از درست کردن هرگونه غذای چرب و مضر برهیز نماید چرا که چربی خون در سنین بالا عامل تشدید کننده بسیاری از بیماری هاست. پس نگهدار سالمند موظف به آماده کردن به موقع غذا با توجه به رژیم غذایی سالمند می باشد.

همراهی

مراقبت ساالمند وظیفه دارد همیشه و همه جا همراه سالمند باشد. بسیاری از سالمندان نیاز معاینه ماهیانه هستند. در بیشتر مواقع فرزندان این وظیفه را به انجام می رسانند اما اگر آنها نتوانند، پرستار سالمند موظف است این وظیفه را به انجام برساند.

تفریحات

همه ما در هر سنی نیازمند تفریحات مختص سن خود هستیم. با افزایش سن نیاز سالمند به دید و بازدید از اقوام و اشنایان افزایش می یابد. پرستار سالمند می تواند سالمند را هر چند وقت یکبار به خارج از خانه ببرد تا از محیط خانه خسته نشود و حتی ممکن است با بردن سالمند به محیط های خارج از خانه از جمله پارک،سالمند افرادی را برای گفت و گوی شخصی پیدا کند که همین موضوع باعث دلگرمی وی می شود.

نگهدار سالمند باید نظافت سالمند را به طور کامل انجام دهد تا از مبتلا شدن سالمند به بیماری تا حد امکان جلوگیری شود . برخی از سالمندان از پوشک استفاده می کنند لذا پرستار سالمند باید در این زمینه همکاری های لازم را انجام دهد تا سالمند دچار بیماری های عفونی مکرر نگردد .

 

نوید گستران فردوس

مرکز نوید گستران فردوس با چشم انداز جذب رضایت حداکثری(کیفیت بالا وقیمت مناسب)وبا هدف ارائه خدمات درمانی ومراقبتی سالمندان ، کودک و سالمند درمنزل وبیمارستان به همراه ارائه تمام خدمات مراقبتی و نگهداری و…درمنزل افتخاراین را دارد که در خدمت هموطنان گرامی باشد.

تماس

فلکه دوم صادقیه،چهارراه سازمان آب،مجتمع اداری نور قائم،طبقه چهارم،واحد 30

ایمیل: info@parastariyeferdos.com

تلفن : 65_44001061

پیروزی : 33500189

ستارخان : 66557864

نوری : 09122857141

تلفکس : 44058479

نقشه