اخبار

در تهران هزینه خدمات پرستاری چقدر است؟

در تهران هزینه خدمات پرستاری چقدر است؟

تصویب تعرفه مراقبت پرستاری در منزل، هیچ وقت جزو اهداف دو معاونت وزارت بهداشت نبوده و اگر اصرار وزیر نبود، شاید این تعرفه ها هنوز هم به تصویب نمی رسید.

 

محمد شریفی مقدم به تصویب تعرفه مراقبت پرستاری در منزل اشاره کرد و افزود: تعرفه مراقبت پرستاری در منزل در سال ۷۸ و در زمان وزارت دکتر فرهادی به تصویب رسیده بود، اما چون مخالفان جدی در بدنه پزشکی وزارت بهداشت وجود داشت، از آن حمایت جدی نشد.

وی با عنوان این مطلب که در آن زمان بیش از ۱۰۰۰ مرکز مراقبت پرستاری در منزل راه اندازی شده بود، گفت: متاسفانه عدم حمایت از این مراکز، باعث شد تا مراکز غیرقانونی با توجه به نیاز مردم، وارد بازار کار پرستاری شوند.

شریفی مقدم با اشاره به این موضوع که نیاز به مراقبت پرستاری در منزل همواره وجود داشته و دارد، تاکید کرد: در سال ۹۵، وزارت بهداشت یک طرح دو صفحه ای از ایجاد مراکز مراقبت پرستاری را فقط برای سر باز کردن از خودش، به دبیرخانه شورای عالی بیمه داد و پیگیر آن نشد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان نظام پرستاری به عنوان نماینده جامعه پرستاری کشور به دنبال پیگیری این طرح بوده است، تصریح کرد: سازمان نظام پرستاری در جلساتی که در دبیرخانه شورای عالی بیمه با محوریت بررسی تعرفه مراقبت پرستاری در منزل تشکیل می شد، حضور فعال داشته است. ضمن اینکه، در سازمان نظام پرستاری، طرحی جامع و تخصصی با همین موضوع را تهیه و در جلسه دبیرخانه شورای عالی بیمه مطرح کردیم.

شریفی مقدم با اشاره به برگزاری ۵ جلسه با موضوع تعرفه مراقبت پرستاری در منزل در دبیرخانه شورای عالی بیمه، گفت: متاسفانه در هیچ کدام از این جلسات، نمایندگان معاونت های پرستاری و درمان وزارت بهداشت حضور پیدا نداشتند.

وی ادامه داد: ناگفته نماند، زمانی که سازمان نظام پرستاری به همراه دبیرخانه شورای عالی بیمه، بحث تعرفه مراقبت پرستاری در منزل به صحن شورای عالی بیمه آورده شد، معاونین درمان و پرستاری وزارت بهداشت، جلسه را ترک کردند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری با عنوان این مطلب که اگر اصرار وزیر بهداشت بر تصویب تعرفه مراقبت پرستاری در منزل نبود، شاید این طرح همچنان باقی می ماند، افزود: دوستان در بدنه وزارت بهداشت، سه سال در مقابل این طرح مقاومت کردند و حالا که به تصویب رسیده است، خود را مدافع پرستاری می دانند.

شریفی مقدم با اشاره به تلاش های صورت گرفته در شورای عالی بیمه، گفت: جامعه پرستاری، تشکر خودش را بابت تصویب تعرفه مراقبت پرستاری در منزل، از دولت، شورای عالی بیمه، وزارت رفاه و شخص وزیر بهداشت اعلام می دارد.

موسسه پرستاری فردوس با مناسب ترین تعرفه خدمات پرستاری در منزل مراقبت از سالمندان ، کودکان و بیماران شما را به عهده میگیرد.

نوید گستران فردوس

مرکز نوید گستران فردوس با چشم انداز جذب رضایت حداکثری(کیفیت بالا وقیمت مناسب)وبا هدف ارائه خدمات درمانی ومراقبتی سالمندان ، کودک و سالمند درمنزل وبیمارستان به همراه ارائه تمام خدمات مراقبتی و نگهداری و…درمنزل افتخاراین را دارد که در خدمت هموطنان گرامی باشد.

تماس

فلکه دوم صادقیه،چارراه سازمان آب،مجتمع اداری نور قائم،طبقه پنجم،احد 29 و 30

ایمیل: info@parastariyeferdos.com

تلفن : 65_44001061

پیروزی : 33500189

ستارخان : 66557864

نوری : 09122857141

تلفکس : 44058479

نقشه