اخبار

خدمات پرستاری شبانه روزی

خدمات پرستاری شبانه روزی

«مراقبت از سالمند، ارائه خدمات پرستاری ، نگهداری از کودک و مراقبت از بیمار» و «خدمات پرستاری شبانه‌روزی در منزل»

، این‌ها برخی جملات تبلیغاتی مراکز خدمات پرستاری است که در صفحات آگهی روزنامه‌ها به‌وفور به چشم می‌خورد و ایت مراکز به‌دنبال مشتریانی می‌گردند که سالمندشان را به آن‌ها بسپارند.موسسه پرستاری فردوس نیز با بهره گیری از پرسنل مجرب و پرستاران خبره به مراقبت و نگهداری از سالمند و کودک میپردازد.

از زمانی‌که کار و زندگی فرزندان پیچیده‌تر می‌شود، فرصت کمی برای نگهداری از پدر یا مادر پیر باقی می‌ماند. حالا چند سالی هست که مراقبت از سالمندان خانواده دغدغه خیلی از فرزندان است.

فرزندانی که نه خود امکان و توان نگهداری سالمندشان را دارند و نه می‌توانند آن‌ها را به دلایلی از قبیل کهولت سن یا ابتلا به بیماری‌های جسمی و روانی در خانه تنها بگذارند. بعضی از آن‌ها سالمند را به خانه سالمندان می‌سپارند و خیال خود را آسوده می‌کنند، اما عده‌ای دیگر که دوست دارند والدین پیرشان در خانه خودشان بمانند به‌دنبال پرستار و شخصی به‌عنوان «خدمات پرستاری شبانه روزی در منزل» می‌گردند.

البته بنا‌به قول کارشناسان هم، نگهداری از سالمند در منزل به‌ کمک یک پرستار به مراتب بهتر از دور‌کردن او از محیط زندگی و فرزندانش است، اما انتخاب یک پرستار متعهد به این سادگی‌ها هم نیست. نارضایتی از ارائه خدمات، هزینه زیاد پرستار و مراقب در منزل، نداشتن تخصص و تجربه پزشکی و نگهداری از سالمند از‌سوی افرادی که به‌عنوان پرستار معرفی می‌شوند و مشکلاتی از این نوع بارها اتفاق می‌افتد. گاهی خانواده‌ها نمی‌دانند به کجا مراجعه کرده و ازطریق کدام نهاد مشکلات را پیگیری کنند. در تبلیغات و آگهی‌های روزنامه عنوان «مجوز از سازمان بهزیستی» هم قید شده است، اما باید دید به‌واقع خدمات این دفاتر و مراقبت‌ها تا چه حد از‌سوی این سازمان نظارت می‌شود.

هیچ پرستاری با تحصیلات دانشگاهی «مراقبت از سالمند» نداریم

کارشناس مسئول امور سالمندان سازمان بهزیستی با بیان اینکه هم‌اکنون پرستار ویژه سالمندان با تحصیلات دانشگاهی ویژه و مرتبط وجود ندارد، می‌گوید: در سال جاری برای نخستین بار دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد رشته تحصیلی پرستاری ویژه سالمندان را در مقطع کارشناسی‌ارشد پذیرش خواهد کرد.

نوید گستران فردوس

مرکز نوید گستران فردوس با چشم انداز جذب رضایت حداکثری(کیفیت بالا وقیمت مناسب)وبا هدف ارائه خدمات درمانی ومراقبتی سالمندان ، کودک و سالمند درمنزل وبیمارستان به همراه ارائه تمام خدمات مراقبتی و نگهداری و…درمنزل افتخاراین را دارد که در خدمت هموطنان گرامی باشد.

تماس

فلکه دوم صادقیه،چارراه سازمان آب،مجتمع اداری نور قائم،طبقه پنجم،احد 29 و 30

ایمیل: info@parastariyeferdos.com

تلفن : 65_44001061

پیروزی : 33500189

ستارخان : 66557864

نوری : 09122857141

تلفکس : 44058479

نقشه